Walka ze zmarszczkami

Zmora wszystkich kobiet – zmarszczki pojawiają się w różnym wieku. Nie można ich całkiem uniknąć, bo związane są z procesami starzenia, czyli zwiotczeniem skóry i mięśni. Można jednak opóźnić moment w którym się pojawią. Na powstawanie zmarszczek mają wpływ zarówno czynniki wewnątrzpochodne np. genetyka czy choroby, jak i zewnętrzne między innymi: dieta czy długotrwałe przebywanie na słońcu. Na te pierwsze niestety nie mamy wpływu, na szczęście na te drugie już tak. Oprócz tego powstawanie zmarszczek przyspieszają np. palenie papierosów, zaburzenia hormonalne, stres, korzystanie z solarium, nieodpowiednia pielęgnacja skóry, długotrwałe przebywanie w klimatyzowanych miejscach, ekspresyjna mimika (mrużenie oczu, marszczenie czoła, tarcie powiek itp.), przesadne uprawianie sportu, złe nawyki typu podpieranie podbródka, nierozsądnie przeprowadzona kuracja odchudzająca.

Wraz z wiekiem w skórze następują zmiany takie jak: utrata elastyczności i sprężystości, spadek aktywności gruczołów łojowych i potowych, obniżona możliwość zatrzymywania wody w naskórku, osłabienie mięśni podtrzymujących owal twarzy, co prowadzi do opadających powiek i zniekształcenia owalu twarzy. Aby opóźnić pojawienie się zmarszczek warto między innymi rzucić palenie, wysypiać się, ograniczyć picie alkoholu, wprowadzić zdrową dietę, unikać stresu, używać okularów przeciwsłonecznych. Niezmiernie ważna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry. Do oczyszczania twarzy należy stosować mleczka i preparaty zmywające dostosowane do typu cery. Trzeba szczególnie pamiętać o dokładnym demakijażu wieczorem. Po dokładnym oczyszczeniu warto zastosować tonik i krem (wieczorem ten przeznaczony na noc, rano lżejszy przeznaczony na dzień). Nie wolno zapominać o kremie pod oczy, gdyż wokół nich najszybciej pojawiają się zmarszczki. Krem powinien być dostosowany do cery. Ważne są peelingi, bo usuwają martwe komórki naskórka wyrównując tym samym i wygładzając skórę, poprawiają też wchłanianie kosmetyków. W przypadku cery suchej czy wrażliwej wskazany jest peeling enzymatyczny. Poza tym dwa razy w tygodniu warto wykonać maseczkę również dostosowaną do cery. Co jakiś czas warto zrobić sobie okresową kurację serum, która przynosi szybkie efekty,  dzięki silnie skoncentrowanym składnikom aktywnym.

Pielęgnację domową należy wesprzeć profesjonalnymi zabiegami przynajmniej raz w miesiącu. Salony kosmetyczne oferują nowoczesne metody walki z procesem starzenia. Najpopularniejsze są zabiegi mikrodermabrazji, mezoterapii, liftingujące. Na podstawie diagnozy naszej skóry kosmetyczka wybierze ten, który powinien zadziałać najlepiej. Przed wizytą można poczytać o danym gabinecie i porównać jego ofertę z innymi. Na przykład korzystając ze strony swiaturody.com/rzeszow,kosmetyczka,9.html mamy podgląd najlepszych salonów kosmetycznych dostępnych m. in. w Rzeszowie. Warto to zrobić, gdyż ceny zabiegów różnią się między sobą. Również często kosmetyczki mają interesujące programy lojalnościowe, dzięki którym można uzyskać duże rabaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>