Usuwanie włosów z ciała

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zaczyna bardziej dbać o swoje ciała. Coraz więcej osób zaczyna uprawiać sport chcąc posiadać wysportowaną i smukłą sylwetkę. Niestety, nawet najbardziej symetryczna sylwetka nie będzie wyglądała dobrze, jeżeli pojawi się na niej niechciane owłosienie. Do walki z uporczywymi włosami można wykorzystać różne metody. Najpopularniejszą z nich jest nadal golenie, jednak efekt utrzymuje się niedługo. W jaki sposób można trwale usunąć włosy z pewnego rejonu ciała?

Depilacja laserowa
Odpowiedzią na te pytanie jest depilacja laserowa. Zabieg ten wykorzystuje skumulowaną wiązkę lasera do trwałego usuwania włosów. Zachodzi to dzięki temu, że wiązka oddziałuje na barwnik zawarty we włosie, a w ten sposób wytwarzana jest energia termiczna wewnątrz włosa. Wysoka temperatura włosa powoduje, że unicestwieniu ulega cebulka wraz z korzeniami. W ten sposób, włosy mogą zostać usunięte na zawsze.

Wady i zalety
Największą zaletą tej metody jest to, że może usunąć włosy trwale. Ponadto, jest to zabieg w miarę bezbolesny i może być stosowany do wielu rejonów ciała. Niestety, posiada ono również pewne wady. Przede wszystkim zabieg nie może być skuteczny za pierwszym razem i istnieje możliwość koniecznego powtórzenia zabiegu. W ten sposób, cena całego zabiegu może być dość wysoka, gdyż najczęściej musi być on powtórzony od 3 do 5 razy. Następnie, po zabiegu depilacji należy dbać o skórę w miejscu gdzie był przeprowadzany zabieg. Nie można opalać się przez pewien czas oraz należy korzystać z maści do ciała, najlepiej posiadających duży filtr.

Gdzie przeprowadzić?
Zabieg depilacji najczęściej pojawia się w ofertach salonów kosmetycznych. Ponadto, zabiegi te często są wykonywane przez lekarzy dermatologów. Najprostszą drogą znalezienia odpowiedniego specjalisty, który podejmie się zadania, jest skorzystanie z Internetu. Wpisanie w wyszukiwarce np. frazy „depilacja laserowa Katowice” na pewno jest najprostszą drogą do znalezienia odpowiedniego fachowca.

One thought on “Usuwanie włosów z ciała

  1. Raz zdecydowałam się na ten zabieg. To był pierwszy i na pewno ostatni raz – strasznie mnie bolało, a efekty nie są tego warte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>