Pilotażowy program ortodontyczny w Warszawie

Trudno zliczyć ilość kampanii społecznych i akcji promocyjnych związanych z promocją zdrowia i dbania o swój organizm. Wśród tych akcji nigdy nie brakowało kampanii poświęconej dbałości o zęby, ponieważ jak powszechnie wiadomo, leczenie dolegliwości jamy ustnej jest nie tylko bolesne, ale i bardzo kosztowne, dlatego zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. W ostatnim czasie do głosu doszła kolejna kampania tego typu, tym razem kierowana do mieszkańców stołecznej Warszawy.

Zdrowe zęby, piękny uśmiech
Pilotażowy program został opracowany przez warszawskich ortodontów, którzy postanowili przeciwdziałać w ten sposób szerzącemu się zjawisku bagatelizowania problemów ze zgryzem. Często się zdarza, że nawet jeśli dentysta dostrzeże taki problem i zleci wizytę u profesjonalisty oraz szczegółową kontrolę ortodontyczną, to pacjenci najczęściej zupełnie to ignorują lub przekładają na później, gdy problemy ze zgryzem zaczynają się pogłębiać. Tymczasem odpowiednio wcześnie zastosowane leczenie oraz regularne sprawdzanie stanu uzębienia sprawia, że nawet 75% wszystkich dolegliwości dentystycznych można byłoby w ogóle uniknąć! Ortodonci i stomatolodzy zgodnie zresztą podkreślają, że profilaktyka i kontrola są najlepszymi i najskuteczniejszymi sposobami dbania o zęby; regularne szczotkowanie, korzystanie ze sprawdzonych past oraz bezpiecznych i właściwie dobranych szczoteczek jest równie ważne, jak oglądanie swoich zębów i szybkie reagowanie na każdą dostrzeżoną nieprawidłowość.

Warszawska akcja
Kampania społeczna mająca na celu poprawę jakości zębów u warszawiaków ma bardzo proste założenia. Każdy stomatolog {więcej:dentysta-stomatolog.com > Gdynia}, który do niej dołączy, będzie mógł współpracować z własnym ortodontą i wymieniać się pacjentami, aby kompleksowo wyleczyć wszystkie choroby zębów. Z kolei pacjenci prócz opieki jednocześnie dwóch specjalistów mogą liczyć na atrakcyjne zniżki za usługi medyczne świadczone przez stomatologów i ortodontów, co przy cenach sięgających nawet kilkuset złotych jest to naprawdę doskonałą okazją. Akcja póki co jest kierowana do mieszkańców Warszawy i biorą w niej udział wyłącznie dentyści i ortodonci ze stolicy, ale po widocznym sukcesie w pierwszych miesiącach jej trwania (liczba kontroli ortodontycznych wzrosła o około 30%), jest bardzo możliwe, że przeniesie się też na inne polskie miasta.

Posted on 15 lutego 2017, 02:20
No comments yet Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>