Nieświeży oddech – częsty problem stomatologiczny

Wiele osób walczy z przewlekłym występowaniem nieświeżego oddechu. Przypadłość ta to halitoza.
Nieświeży oddech może być spowodowany różnymi przyczynami. Jedną z najczęstszych jest występowanie próchnicy, podczas której bakterie wytwarzają lotne związki siarki, która nadaje oddechowi nieprzyjemny zapach. Często także nieświeży oddech związany jest ściśle z chorobami układu pokarmowego. Podczas chorób nowotworowych z ust może wydzielać się nieprzyjemny, gnilny zapach, który spowodowany jest przez procesy martwicze zachodzące bezpośrednio w guzie. Najważniejszym elementem walki z ta przypadłością jest poznanie przyczyny, ponieważ tylko takie działanie pozwoli nam na stałe wyeliminować nieświeży oddech. Z pewnością nieoceniona w tym względzie okaże się pomoc stomatologa (➨ zobacz tu: http://dentysta-stomatolog.com/bytom,1.html).

Bardzo często popełnianym błędem w walce z nieświeżym oddechem jest stosowanie nieodpowiedniej diety. Wszelkie produkty zawierające silne olejki mogą okazać się zabójcze dla naszego świeżego oddechu. Niestety produkty takie jak cebula czy też czosnek, na długo pozostawiają ślad na naszym oddechu. Aby na długo utrzymać świeży oddech należy spożywać dużą ilość warzyw oraz można zastosować ziółka, które na długi czas niwelują nieprzyjemne zapachy. Bardzo często z nieświeżym oddechem zmagają się osoby, które niedokładnie lub pospiesznie myją zęby.

W codziennej pielęgnacji jamy ustnej możemy zastosować pasty, które odświeżają oddech. Są one wzbogacone w związki mentolu oraz różnego typu substancje, które na długo pozostawiają oddech w idealnym stanie. W aptekach oraz drogeriach może dostać także całą gamę płynów do jamy ustnej oraz paseczków, które działają zabójczo na bakterie oraz pozwalają nam utrzymać świeży oddech. Bardzo częstym powodem występowania brzydkiego zapachu z ust jest cukrzyca. W przebiegu tej choroby może dochodzić do wytwarzania związków siarki, które są bardzo mocno wyczuwalne. W takiej sytuacji warto zastosować tabletki zawierające cynk, ponieważ wspomaga on walkę z bakteriami beztlenowymi, które produkują związki siarkowe. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań należy skontaktować się ze stomatologiem, który z pewnością oceni przyczynę nieświeżego oddechu oraz zaleci czynności, które pozwolą go zniwelować. W Bytomiu miejsca te znajdziemy pod szyldami o nazwie ,,dentysta bytom” lub ,,stomatolog Bytom”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>