Makijaż permanentny

Codzienny makijaż to dla jednych kobiet czysta przyjemność, dla innych nieprzyjemna konieczność. Makijaż jest nieodłącznym elementem życia wielu pań. Niektóre nie wyobrażają sobie w ogóle wyjścia z domu bez niego, inne natomiast stosują go wyłącznie na wyjątkowe okazje. Tak czy inaczej, większość kobiet jest z nim za pan brat. Podstawą każdego makijażu są brwi, rzęsy i usta. Czasami jednak okazuje się, że zabrakło czasu a makijaż należy wykonać, co w takim przypadku?

Kosmetologia wymyśliła doskonałe rozwiązanie dla zabieganych i zapracowanych kobiet, które pragną zawsze wyglądać pięknie i świeżo, ale wciąż brakuje im czasu na wykonanie poprawnego i schludnego makijażu. Rozwiązaniem tym jest makijaż permanentny. Jest to zupełnie bezpieczna i prawie bezbolesna metoda wykonywania trwałego makijażu. Bezpieczna, o ile podejmie się jej profesjonalna kosmetyczka. W mieście Gdynia znajduje się wiele gabinetów urody, w których warunki sanitarne są na bardzo wysokim poziomie i to właśnie wyłącznie do takich salonów powinniśmy się udać w celu wykonania makijażu permanentnego.

Na czym jednak polega sam zabieg? Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu barwnika pod skórę klientki za pomocą igiełki. Barwnik powinien być wprowadzony głębiej niż pod naskórek, ale nie na tyle głęboko, co w przypadku tatuażu. Dlatego między innymi tak ważne jest, aby wykonywała go profesjonalna i doświadczona osoba. Nie każdy salon kosmetyczny dysponuje ofertą makijażu permanentnego, konkurencja też nie jest jeszcze na tyle duża, by klientki mogły przebierać w ofertach.

Makijaż permanentny wykonuje się najczęściej na brwiach lecz również na górnej i dolnej powiece w postaci kreski oraz na ustach w postaci konturu lub też konturu z wypełnieniem. W przypadku brwi, obecnie wykonuje się tak zwany makijaż permanentny piórkowy – polega on na wprowadzaniu barwnika w postaci małych kreseczek imitujących naturalne włoski. Końcowy efekt jest bardzo naturalny i praktycznie niezauważalny. Przed zabiegiem kosmetyczka powinna ustalić z pacjentką nie tylko czy występują jakieś przeciwwskazania zdrowotne do wykonania zabiegu, ale również jaki będzie odpowiedni kształt i kolor makijażu. Czynniki te bowiem muszą być dostosowane do typu urody i wieku w taki sposób, aby sam makijaż wyglądał naturalnie i niepostarzał a odmładzał.

One thought on “Makijaż permanentny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>