Depilacja laserowa – czy dla każdego?

We wszystkich kolorowych pismach dla kobiet można znaleźć informację, że depilacja laserowa jest jednym z najtrwalszych sposobów depilacji i jej efekty mogą utrzymywać się przez długie miesiące oraz lata. W tego typu opracowaniach pomija się jednak to, że nie zawsze i nie w każdym przypadku może być ona przeprowadzona i nie zawsze jej efekty będą w ogóle widoczne. Od czego to więc zależy i jakie są przeciwwskazania do stosowania depilacji laserowej?

Kolor włosów!
Przede wszystkim istotny jest tutaj kolor naszych włosów – włosy jasne, które zawierają niewielką ilość melaniny, czyli barwnika, są znacznie mniej podatne na zabieg depilacji laserowej. Brak melaniny bądź tez jej niewielka ilość sprawia, że wiązka lasera jest w zbyt małym stopniu zamieniana na energię cieplna i tym samym nie jest w stanie trwale uszkodzić cebulki włosa wraz z jego korzeniem.

Przykład?
Posłużyć się tutaj możemy salonami kosmetycznymi w Szczecinie, gdzie już na samym początku rozmów na temat depilacji laserowej w przypadku jasnych włosów zostaniemy poinformowane o możliwym braku efektu po przeprowadzaniu zabiegu. Niemal każdy salon kosmetyczny w Szczecinie (znalezione pod frazą „depilacja laserowa + Szczecin w popularnych wyszukiwarkach internetowych) udzieli nam takiej samej informacji – zabieg można przeprowadzić, ale jedynie na ryzyko klientki. W innych miastach wygląda to znacznie gorzej i z tego powodu w Internecie można przeczytać wiele opinii kobiet o jasnych włosach, które czują się oszukane w związku z koniecznością poniesienia sporych kosztów depilacji laserowej, która nie przyniosła żadnego efektu.

Innymi przeciwwskazaniami do przeprowadzanie depilacji laserowej są między innymi ciąża, świeża opalenizna, czy zaburzenia hormonalne.

One thought on “Depilacja laserowa – czy dla każdego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>