Dentysta w Szczecinie

Nieświeży oddech to poważny problem. Może znacznie utrudnić codzienne życiowe sytuacje, takie jak rozmowa czy pocałunek. Negatywnie wpływa tez na samoocenę osób borykających się z tym problemem. Wiele jest przyczyn nieświeżego oddechu. O ile są to problemy zdrowotne, można je rozwiązać z pomocą lekarza, najczęściej dentysty. Przechadzając się przez duże miasto np. Szczecin co kilka przecznic można zauważyć niebieskie lub białe tabliczki z napisami dentysta w Szczecinie [dentysta-stomatolog.com/szczecin,1.html]. Chociaż jeden z nich musi mieć wolną chwilę, a często tylko tyle wystarczy do stwierdzenia i rozwiązania problemu.

Jedną z wielu przyczyn nieświeżego oddechu może być zła dieta. Zbyt częste spożywanie przez niektóre osoby dużych ilości mięsa, mąki i gazowanych napojów, przy rezygnacji z owoców i warzyw na pewno skończy się nieświeżym oddechem. Aby w jamie ustnej panowało odpowiednie pH, należy stosować zróżnicowaną dietę. Przykry zapach to też jeden z wielu innych objawów, oznaczających choroby zębów. Często występuje razem z silnym bólem – na przykład podczas próchnicy [https://pl.wikipedia.org/wiki/Próchnica_zębów] lub stanów zapalnych. Rozwiązaniem jest szybkie leczenie kanałowe. Również rany w jamie ustnej, chociażby po usunięciu zęba, mogą powodować przykry zapach. W takich przypadkach nie obejdzie się bez wizyty u specjalisty. Również dziąsła mogą zachorować. Przykry zapach pojawia się prawie zawsze ze stanami zapalnymi i infekcjami bakteryjnymi. Tutaj również nieoceniona jest pomoc lekarza. Podczas, gdy pacjent jest w stanie jedynie stwierdzić co i od jak dawna go boli, dentysta może określić stadium rozwoju choroby lub wykryć ją podczas rutynowego badania.

Najczęstszą przyczyną chorób dziąseł, którym towarzyszy nieprzyjemny zapach jest nieusuwana płytka nazębna. Przyjmuje się, że kamień nazębny powinno usuwać się co najmniej dwa razy w roku. W przeciwnym razie można nabawić się problemów. Przyczyny nieświeżego oddechu mogą się też znajdować poza jamą ustną. Mogą to być objawy stanów zapalnych ucha, nosa lub gardła. Dzieje się tak ponieważ wszystkie te narządy są ze sobą połączone. Nieprzyjemny zapach może też być objawem problemów z żołądkiem. Przyczyn, a tym bardziej skutków ich nieleczenia może być tak wiele, że nie warto bagatelizować tej sprawy i udać się do lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>