Blizny potrądzikowe – sposoby pielęgnacji skóry

Blizny występujące na skórze po trądziku są bardzo przykrą dolegliwością, która może skutecznie utrudnić funkcjonowanie. Trądzik to schorzenie występujące nie tylko u nastolatków, ale także u osób dorosłych. W przebiegu trądziku na powierzchni skóry często pozostają nieestetyczne blizny, przebarwienia czy wgłębienia. Aby zapobiec występowaniu tych powikłań należy przede wszystkim leczyć schorzenie podstawowe jakim jest trądzik. Zastosowanie odpowiedniego rodzaju pielęgnacji pomoże w walce o piękną i gładką cerę.

Bardzo ważnym działaniem w pielęgnacji cery trądzikowej jest odpowiednie oczyszczanie skóry, za pomocą preparatów o działaniu antybakteryjnym oraz nawilżającym. Warto także skorzystać z zabiegów oferowanych przez kosmetyczki. W Lublinie możemy znaleźć sporo gabinetów urody, które specjalizują się w pielęgnacji skóry trądzikowej. Bardzo dobre i stosunkowo szybkie efekty możemy otrzymać po wykonaniu peelingu z użyciem kwasu salicylowego. Osoby walczące z cerą trądzikową powinny także zwrócić uwagę na zastosowanie zdrowej diety, bogatej w witaminy, świeże warzywa, owoce oraz spożywanie dużej ilości czystej wody. Warto także ograniczyć w swoim jadłospisie słodycze, pikantne i konserwowe posiłki, które pogarszają stan skóry. Blizny potrądzikowe tworzą się w wyniku powstania rozległego stanu zapalnego w obrębie skóry. W eliminacji trądziku zalecane jest także przyjmowanie antybiotyków oraz witaminy A pod kontrolą lekarza dermatologa.

Bardzo ciekawym zabiegiem, często zalecanym pacjentom, jest laseroterapia, która świetnie wpływa na cerę trądzikową. Wiązki światła lasera pozwalają na zmniejszenie stanu zapalnego. W celu uzyskania widocznej poprawy należy wykonać około cztery zabiegi tego typu. Kiedy dojdzie już do powstania nieestetycznych zmian, takich jak blizny i przebarwienia, można wykonać zabieg usuwania ich za pomocą lasera frakcyjnego, który tworzy mikrouszkodzenia w warstwie skóry właściwej, pobudzając ją tym samym do odnowy. W ten sposób następuje przyspieszone gojenie się blizny oraz wyraźne jej zmniejszenie. Warto zadbać, aby zabiegi te były wykonywane bezpośrednio po pojawieniu się blizny, gdyż szybka interwencja pozwala na uzyskanie lepszych efektów terapii laserem frakcyjnym. Kosmetologia to silnie rozwijająca się dziedzina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>